Mardin Midyat Kesme Beyaz Taş

Mardin kesme taş malzemesi bölgede yer alan taş ocaklarında çıkarılmaktadır. Taş ocaklarından çıkarılan bu yapı malzemeleri kullanılmadan önce atölye veya fabrikaya getirerek evlerde veya farklı yapılardan kullanılmak için kesilmektedir. Bu kesme işlemi büyük makinalar ile yapılmaktadır. Kullanım alanına göre farklı modeller hazırlanarak isteyenlere uygun şekilde sunulması sağlanmaktadır. Katori taş olarak bilinen ve doğadan elde edilen bu yapı malzemesi evler, camiler, mezarlıklar, kapılar, kemerler, şadırvanlar, çeşmeler, motifler, kemeler ve aklınıza gelebilecek tüm yapılar için kullanılmaktadır. Taşların en büyük özelliği kış aylarında iç mekanın sıcak olmasını sağlarken, yaz aylarındaysa serinlik sağlaması olarak öne çıkmaktadır. 

Kesme taş fiyatları işçiliğe, kalitesine göre değişmektedir. Kullanılacak olan alan için gerekli olan katori taş üzerine yapılacak olan işçilik masrafları, işlenecek motifler metrekare fiyatında değişiklik olmasını sağlamaktadır. Ayrıca bu taştan yapılan taş duvar modelleri de fiyatlarda değişikliğe neden olmaktadır. Kaliteli olması ve bir kez yapıldıktan sonra uzun süre boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi ve bu malzemenin başlıca tercih nedenleri arasında yer almaktadır. 

Katori taş satışları firmamız tarafından talep edilen şekillerde hazırlanarak isteyen tüm müşterilerimize satılmaktadır. Kaliteli yapıları ile dikkat çeken bu taşlar yüz yıllardır bu bölgede kullanılmaya devam edilmektedir. Mezar taşları, taş duvar modelleri, dış cephe malzemesi, evler, camiler, kemerler gibi çok farklı yapılar için bu taşların kullanılmasına izin verilmektedir.

Sizlerde firmamız ile irtibata geçerek istediğiniz taşların kalitesine göre fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Mardin kesme taş fiyatları ile ilgili detaylı bilgilere ulaştıktan sonra ne zaman isterseniz o zaman satın alabilirsiniz. Uzun yıllardır sektörde yer alan firmamız müşterilerine talep ettikleri en iyi hizmeti sunmaya devam edecektir. 

Bu sayfayı paylaş