Mardin Midyat Kesme Taş Fiyatları

Mardin evleri dünyaca ünlü yapı topluluklarının başında gelmektedir. Yüzlerce yıl önce bölgede yaşayan medeniyetler tarafından katori taş kullanılarak yapılan bu evlerin ilginç yapıları, teraslı topluluk halinde bulunmaları gerçekten dikkat çeken bir özellik olarak öne çıkmaktadır. Mardin taşı dış cephe içinde bu evlerde tercih edilmektedir. Avluyu ve evin iç kısımlarını koruması açısından bu yapı malzemesine güvenilmektedir. Taş ocaklarından çıkarılan ve kesilmek için atölye ya da fabrikaya götürülen bu taşlar kesme işlemi büyük ve güçlü makinalar ile birlikte yapılmaktadır. 

Mardin evleri hem iç yapıları hem de dış yapıları ile çok dikkat çekmektedir. Taş duvar modelleri yapımı içinde tercih edilen taşlar, kolay şekil alabilmelerinin yanında bölgenin iklimine uygum sağlamaları ile de dikkat çekmektedir. Kışın evlerin sıcak kalmasına yardım ederken, sert geçen kış aylarında evlerin soğumasının önüne geçmektedir. Yüksek sıcaklık derecelerinin ölçüldüğü yaz aylarındaysa evlerin serin kalmasını sağlamaktadır. Bu noktada tercih edilebilecek temel yapı malzemelerinden birisidir.

Bu yapı malzemesi dış cephenin yapı mardin taş evleri yapımı içinde biçilmiş kaftandır diyebiliriz. Mardin taşı metrekare fiyatı üzerinden müşterilerine satılmaktadır. Bu taşlar hem de yurt için pazarında hem de yurt dışı piyasasında alıcı bulan önemli bir malzeme olarak dikkat çekmektedir. Sadece ev yapımında değil aynı zamanda cami, köprü, dış cephe, medrese, kale gibi çok sayıda farklı yap içinde kullanılmaktadır. 

Kesme taş fiyatları hakkında bilgi almak, nasıl alabileceğiniz ve kullanımı hakkında yardım istemek için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Uzun yılların vermiş olduğu deneyim ile tüm müşterilerimize gerekli hizmeti kaliteli bir şekilde sunuyoruz. Bu sayede alacağınız kesme beyaz taş için gerekli hizmeti bizlerden alma şansınız vardır. 

Bu sayfayı paylaş