Midyat Taşı Kaplama Taş Duvar Örme

Midyat taşı Mardin bölgesinde çıkarılan yapılarda kullanılan taşlara verilen isimlerden birisidir. Mardin ve ilçelerinin bazılarında çıkarılan bu taşlar, taş ocaklarında zor şartlar altında çıkarıldıktan sonra gerekli işlemler yapılabilmesi için fabrikalara sevk edilmektedir. Bu fabrikalarda kullanım alanına göre farklı şekillerde ve ebatlarda kesilerek satılmaktadır. 

Midyat kesme taş çok farklı yapılarda kullanılabilecek birçok özelliği içerisinde barındırmaktadır. Ev, villa, cami gibi yapılarda kullanılan bu malzeme aynı zamanda evlerin süslenmesi için kullanılabilmektedir. Taş duvar modelleri için tercih edilebilmesinin yanında kuvvetli yapısı sayesinde bu şekilde uzun bir müddet boyunca kullanım kolaylığı sunmaktadır. Modellemek ve şekil vermek için günümüzde makinalardan yardım alınmaktadır.

Katori taş bölgede dış cephe içinde kullanılmaktadır. Taş duvar örme veya kaplama işlemleri için bu taşlardan faydalanabilmektedir. Taş duvar örme işlemi için gerekli taşlar büyük ve güçlü makinalar ile hazırlanmaktadır. Duvarı kalınlığına göre belirlenecek özel ebatlarda kesilmek için fabrikalarda bulunan güçlü makinalar kullanılmaktadır. Özel ebatlar için kesimler rahatlıkla yapılabilmektedir. Taşlar yerleştirilirken bu kesme işlemi esnasında ortaya çıkan taş tozları ile kireç karıştırılarak yapılmaktadır. Bu şekilde hazırlanan harç taşların bir birine yapışmasını sağlamakta ve taş duvar örme işlemi yapılmaktadır. Firma olarak bu tür konularda gerekli yardımı ve bilgiyi müşterilerimize sunarak onlara en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz.

Midyat kesme taş almak isteyenler ve dış cephe işlemleri için kullanmak isteyenler firmamızdan gerekli bilgiye ulaşabilirler. Mardin taşı metrekare fiyatı bu taşlar için işlemeli ve modellere sahip taşlara göre daha uygundur. Tabi taş duvar modelleri şekli verilecek satılacak olan ürünler kesme taş fiyatları bakımından daha yüksek fiyatlar ile satılacağını da eklememiz gerekiyor. 

Bu sayfayı paylaş