Taş Desenli Duvar Fiyatları 

Konutlara özel bir hava katması için bazı insanlar korkuluklarının taştan yapılmasını talep etmektedir. Mardin bölgesinde çıkarılan katori taş bu konuda insanlara farklı bir alternatif sunması dolayısıyla tercih edilmektedir. Mardin kesme taş olarak da bilinen bu malzeme bölgede yer alan çok sayıda taş ocağından çıkarıldıktan sonra, gerekli şekilleri verebilmek için fabrikalara ya da taş ocaklarına kamyonlar ile sevk edilmektedir.

Kesme beyaz taş olarak kullanım alanı çok geniş olan yapı malzemesi kullanıma sunulmadan önce kullanılacak alana göre gerekli şekli verebilmesi için günümüzde güçlü makinalar kullanılmaktadır. İnce desenler ve modeller için gene el işçiliği tercih edilse de balkon korkuluğu gibi alanlar için makinalar ile hizmet verilmektedir. Mardin taşı dış cephe alanlarında korkuluk veya duvar olarak kullanılabilmektedir. Kullanım alanının çok çeşitli olmasının altında yatan en büyük neden kolay bir şekilde işlem yapılabilmesidir. Şekil vermesi kolay olan bir malzeme olmakla birlikte bu şekli aldıktan sonra uzun süre muhafaza etmesi de kaliteli bir malzeme olduğunu göstermektedir. 

Mardin taş evleri yapımı, camiler, korkuluklar, kemerler, mezar taşları gibi çok farklı alanlarda bu özellikleri nedeniyle kullanılmaktadır. Kesme taş fiyatları kullanım alanına, üzerinde uygulanacak şekle göre değişiklik göstermektedir. Dış cephe  yapımında kullanılan taşlar basit ölçüler ile işleme yapmadan sunulması dolayısıyla daha uygun fiyattan sunulabilmektedir. Balkon korkulukları gibi belirli işlemelere sahip olanlarda ise farklı fiyatlar sunulmaktadır. 

Mardin taşı metrekare fiyatı hakkında gerekli bilgilere ulaşmak, kullanmak istediğiniz alanla ilgili bilgi alabilmek ve satın almak için firmamız ile bağlantı kurabilirsiniz. Firma olarak bu noktada müşterilerimize yılların vermiş olduğu tecrübe, güçlü teknoloji ve kaliteli personelimiz ile hizmetimizi sunmaya devam ediyoruz. 

Bu sayfayı paylaş