Taş Kaplama Dış Cephe 

Mardin taş ocaklarından çıkarılan katori taş dış cephe dahil olmak üzere çok farklı şekillerde ve yapılarda kullanılmaktadır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan bölgede ayakta kalan çok sayıda ev, kale, kilise ve cami Mardin kesme taş kullanılarak yapılmıştır. Bu taşın en büyük özelliği dayanıklı olmasıdır. Bu sayede her alanda ve farklı şekillere sokularak kullanılabilmektedir. Basit bir şekilde motif işlenebilen taşlar bu özelliğini uzun süre boyunca korumasının etkisiyle insanlar tarafından yüzyıllardır yapı malzemesi olarak kullanılmaya devam edilmektedir. Bölgede yaşayan insanların bu taşları ev yapımının yanında çeşme, şadırvan, mihrap, korkuluk, kemer, mezarlık yapımı içinde kullanıldığı görülmektedir. 

Taş duvar modelleri genellikle çeşme yapımı için kullanılmaktadır. Şehir merkezinde güzel bir noktada akan çeşmeye farklı bir hava katmak, insanların çeşmeden daha rahat yararlanmasını sağlamak için bu taş kullanılarak kaplama yapılabilmektedir. Mardin taşı dış cephe için kullanılabilecek özelliklere sahiptir. Her türlü iklim koşuluna karşı kendisini koruma altına alarak yüzyıllar boyunca kullanıma uygun halde varlıklarını sürdürmektedir.

Mardin kesme taş kullanım alanı olarak çok çeşitlilik göstermesi ve sağlam yapısı nedeniyle bölgemizin en büyük ihracat kaynaklarından birisidir. İsteyenlere işleme yapılarak gönderilmekte isteyenlerde hiç işlem yapılarak aktarılmaktadır. Kesme taş fiyatları bu nedenle farklılık göstermektedir. Bu konuda bilgi almak, yaptırmak istediğiniz çeşmenin dış cephesini bu taşla kaplatmak isteyenler bizlerden gerekli bilgiyi alabilirler.

Uzun yıllardır bu sektörde taş ocağından çıkarılan taşların kesilmesi, model verilmesi ve ince işçiliğini yaparak hizmet veren firmamız Mardin taşı metrekare fiyatı hakkında da gerekli bilgiyi müşterileri ile paylaşmaktadır. Verilecek hizmetin profesyonel bir şekilde sunulması için profesyonel bir ekiple çalışarak gelen tüm taleplere uygun bir şekilde geri dönüş yapılmaktadır. 

Bu sayfayı paylaş