Taş Ocakları Taş İşletmeciliği 

Mardin taşı olarak bilinen hem yurt içinde hem de yurt dışında çok sayıda kullanım alanına sahip olan taşlar bölgede ki taş ocaklarında çıkarılmaktadır. Mardin taşı ve Midyat kesme taşı olarak bilinen bu malzemenin çıkarılması için bu bölgede yaklaşık 30’a yakın taş ocağı bulunmaktadır. Güçlü çalışma ve iş makinalarıyla çıkarılan taşlar işlenmesi için bölgede bulunan atölyelere veya fabrikalara götürülmektedir. Firma olarak hizmet verenler fabrikalara gelen katori taş olarak bilinen bu malzemeye kullanım alanına göre farklı şekiller vererek müşterilerine sunmaktadır.

Dış cephe için kullanabilen bu malzeme aynı zamanda evlerin iç dizaynları, balkon korkulukları içinde kullanılabilmektedir. Mardin taş evleri yapımı yüzyıllardır bu malzeme kullanılarak yapılmaktadır. Taşların en bilinen özelliği uzun ömürlü olup, bozulmadan sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesidir. Bakım ve tamirinin kolayca yapılıyor olması da malzemenin bölgede tercih edilmesini sağlamaktadır. Evlerin taş duvar modelleri için kullanılan malzeme güçlü duvarlar içinde yapılmaktadır. Bunun en büyük nedeni hava koşullarına göre kendisini korumayı başarıyor olmasıdır. Sıcak havalarda evlerin serin olmasını sağlarken, soğuk havalarda evlerin sıcaklığını korumayı başarmaktadır. 

Taş ocaklarında ve taş işletmeciliği yapan firmaların büyük zahmetler koyarak hazırlamış oldukları kesme beyaz taş satın almadan önce kullanılacak alan için gerekli bilgilere ulaşmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Mardin taş evleri yapımı için sizlere yardımcı olmamızın yanında Mardin mezar taşları, cami, ev, villa, kemer, şadırvan gibi çok farklı yapılar içinde hizmetimizi sunmaktayız. Mardin taşı metrekare fiyatı farklı şekillere göre değişiklik göstermektedir. Hiç işlem görmemiz bir taşı satın alan birisiyle bazı işlemler yapılan taşı alan kişi farklı fiyatlar ödemek durumundadır. Bu konuda firmamız ile irtibat kurarak detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Bu sayfayı paylaş